Teden otroka je projekt zveze prijateljev mladine Slovenije, ki se začne vsak prvi ponedeljek v mesecu oktobru in traja 7 dni. Teden otroka temelji na obeleževanju svetovnega dneva otroka, ki ga je leta 1956 priznala generalna skupščina združenih narodov. Mednarodna zveza za varstvo otrok in mednarodni fond za pomoč otrok Unicef, pa sta od leta 1957 skrbela za obeleževanje tega dne…( povzeto po http://www.zpms.si)

 

RAZIGRAN UŽIVAJ DAN je osrednja tema letošnjega nacionalnega TEDNA OTROKA. Kot protiutež posledicam epidemije COVID-19 želimo poudariti pomen igrivosti, sproščenosti in druženja. Igra razvija domišljijo, krepi telo, spleta prijateljstva in nas povezuje

Ključna sporočila so:

  • igra ti pomaga razvijati domišljijo,
  • igra ti krepi telo,
  • igra spleta prijateljstva …
  • in najpomembnejše: igra nas povezuje!

V tednu otroka smo slikali s slikarjem, poslušali in dramatizirali pravljico, poustvarjali, plesali, imeli sadni in kostanjev piknik, ter se ob Svetovnem dnevu cerebralne paralize, 6. oktobra, pogovarjali o drugačnosti, saj nadaljujemo s projektom Korak k sončku.

V našem vrtcu so razigrani dnevi vsak dan.