Radovednost pomeni zanimanje za različne stvari. Vodi nas k odkrivanju sveta okoli nas in raziskovanju znanja. Ko smo radovedni, se “aktiviramo” in začnemo raziskovati tisto, kar nas zanima. Z radovednostjo napredujemo, prihajamo do novega znanja, novih izkušenj in spoznanj. Otroci kažejo radovednost s spraševanjem ter željo po odkrivanju nečesa novega. Otroci so radovedni do vsega, kar počnejo, kar opazujejo. Skozi igrivo raziskovanje zadovoljijo svojo radovednost in jo na ta način razvijajo. Otroci niso zaznamovani s predsodki, domnevami ali zgodovinskim okvirom, ki lahko razblini to, kar opazujejo in spoznavajo. Radovednost pomaga otrokom odkrivati in razumeti svet. Najpogostejše otroško vprašanje je “zakaj …”, temu pa sledi odgovor: “zato …”. In zato tudi takšen naslov letošnje osrednje teme.

 

DEJAVNOSTI S KATERIMI SMO RAZISKOVALI ZAKAJE IN ZATOJE V TEDENU OTROKA: 

  • pravljični dan s skrbnico bralne hiške Vero Planinc
  • druženje z dedki in babicami
  • slikanje s slikarjem Gregorjem Samasturjem in druženje z uporabniki iz zavoda Dornava ter VDC Sončkom s Ptuja
  • športni dan – tek podnebne solidarnosti
  • odkrijmo meje domišljije…- jesenski dan brez igrač

Hvala vsem, ki ste  v tednu otroka sodelovali in popestrili naše dejavnosti, katerih vodja je bila vzgojiteljica Tatjana Bele

Barbara Vedlin, pomočnica ravnatelja za vrtec