Prijateljstvo je tisto po čemer mladi najbolj hrepenijo; da imajo družbo, v kateri se dobro počutijo, si zaupajo, se pogovarjajo ter nizajo skupne dogodivščine. Da bi otroke kar čim bolj spodbudili k novim dogodivščinam s prijatelji je bil tokratni naslov tedna otroka SKUPAJ SE IMAMO DOBRO.

Glede na rdečo nit smo se tudi mi veliko družili ter tekom tedna izvedli različne zanimive dejavnosti: Tek podnebne solidarnosti, dan odprtih vrat, igrivo košarko, pravljično uro s knjižničarjem, ustvarjali smo na temo prijateljstva, imeli smo glasbeno dopoldne ob peki kostanjev na katerem so se nam pridružili tudi prijatelji iz VDC Sonček Ptuj. Obeležili smo tudi svetovni dan cerebralne paralize ter v podporo oblekli nekaj zelenega.

Otroci so uživali, poglobili so stara ter stkali nova prijateljstva ob tem pa smo se skupaj imeli zelo dobro.

 

Prijatelj si ti,

prijatelj sem jaz,

prijatelj pokaže prijazen obraz.

Če kaj te teži,

je prijatelj s teboj,

s tako igra se

je pravi heroj.

 

 

Vodja dejavnosti Katja Krošl