Z otroci 2. starostnega obdobja smo se odpravili na igrišče pred gasilskim domom na Bregu. Skupaj smo se najprej ogreli nato pa smo se razdelili v osem skupin. Vsako skupino so sestavljali otroci iz skupin Muc, Pikapolonic, Metuljev ter Ježkov. Na ta način so si bile skupine po sposobnostih enakovredne, hkrati pa so se otroci različnih skupin med seboj družili, sodelovali, se spodbujali. Vsako skupino je vodila ena izmed vzgojiteljic. Otroci so opravljali različne naloge: razvrščali so različne predmete, kotalili obroče ter žoge, podirali keglje, skakali kot zajčki in žabice, postavljali piramide iz lončkov, metali žogice skozi obroče, prenašali predmete z žlico. Naloge so opravljali eno za drugo, saj je vsaka vzgojiteljica s svojo skupino krožila po postajah. Po potrebi smo naloge prilagodili glede na zmogljivost ter interes otrok. Otroci so pri gibalnih dejavnostih z veseljem sodelovali, zastavljene naloge so jim predstavljale izziv katerega so se trudili uspešno opraviti.

Vodja dejavnosti vzgojiteljica Katja Krošl