Pustni čas predstavlja most med zimo in pomladjo. Pust ima pomembno vlogo v vrtcu, saj z njim vključujemo in seznanjamo otroka v lastno kulturo in kulturno dediščino. Vsako leto se strokovni delavci trudimo, da z obujanjem, spodbujanjem in nadaljevanjem čudovitega slovenskega običaja v otrocih zanetimo iskrico navdušenja in spoštovanja do ohranjanja tradicije.

Teden dni pred pustno soboto je tudi v našem vrtcu bilo živahno. Z otroki smo se pripravljali, se oblačili v pustne kostume, ki smo jih prinašali od doma, plesali in rajali ob glasbi. Izdelovali ritmične instrumente, pustne maske, zbirali ideje, kako bi praznovali ta veseli čas. Skupaj smo okrasili igralnice in garderobe.

V petek, 9. 2. 2024, so nas obiskali kurenti Orjaki.

V soboto, 10. februarja 2024, smo se udeležili pustne povorke v Majšperk in se predstavili v pustnem kostumu SADNI JUNAKI. Dobili smo tretjo nagrado.

Veselili smo se tudi pustnega torka, da smo zarajali  in se posladkali s krofi. Odpravili smo se po Bregu in s prepevanjem odganjali zimo.