V torek, 26.9. 2023, smo imeli v vrtcu Množični tek in Sadni piknik. Vključili smo se v projekt Atletske zveze Slovenije, ki že nekaj let pripravlja množično akcijo, s katero spodbuja otroke k prvim atletskim korakom in želi ozavestiti sodelujoče o pomenu zdravega načina življenja. Njihov slogan je “Začni mlad, tekmuj pošteno”.

Z otroci iz vseh skupin smo se zbrali na igrišču ob gasilskem domu na Bregu. Najprej smo imeli skupno razgibavanje ob glasbi, nato smo tekli po skupinah. Otroci so zelo uživali in tekli z velikim navdušenjem. Po teku smo razdelili priznanja za množičen tek.

Kot vsako leto pa smo tudi letos v goste povabili »teko Jesen«, ki je otrokom prinesla sadje, ki smo ga z veseljem pojedli.

Naše skupno druženje je hitro minilo, najbolj pomembno pa je, da smo zelo uživali.

Barbara Vedlin