V vrtcu se s knjigo srečujemo vsak dan. Knjiga popelje otroka v svet domišljije, spodbuja kreativnost in ustvarjalnost, ga uči vztrajnosti, iznajdljivosti, ga spodbuja k radovednosti in mu širi obzorja. Knjiga je res naša dobra prijateljica. Skupaj z otroci obiščemo šolsko knjižnico, knjižnico v vrtcu in Bibliobus.

V torek, 18. 4. 2023, smo imeli v vrtcu zaključno podelitev priznanj za Bralno značko. Ob tej priložnosti so vsi otroci vrtca uživali v gledališki predstavi z naslovom Pikina velika dogodivščina v izvedbi gledališča KUKUC. Nato smo imeli podelitev priznanj, ki jih je skupaj z mentoricami – vzgojiteljicami Bralne značke, podelil knjižničar Milan Kumer.

Starši in vzgojitelji smo otroku vzor. Tako bo spoznaval, da je branje pomembno, vredno pozornosti, in si bo tako kmalu želel posnemati odrasle tudi pri branju.