Prednostna naloga vrtca je temeljila predvsem na jezikovni komunikaciji in dejavnostih, povezanih z njo. Vemo, da je predšolsko obdobje najpomembnejše za razvoj govora otroka. Vključuje zelo široko paleto dejavnosti: od sodelovanja in komuniciranja z odraslimi, komuniciranja z drugimi otroki, seznanjanje s pisnim jezikom, kot tudi z lastno in tujo kulturo preko književnosti.

V skupinah 2. starostnega obdobja smo otroke spodbujali k pripovedovanju zgodb. Skupini Muce in Pikapolonice sta izvajali dejavnost Bralni nahrbtnik, skupini Metulji in Ježki pa sta izvajali Predšolsko bralno značko. Otroci so s ponosom pripovedovali, hkrati pa tudi uživali ob poslušanju. Prednostno nalogo smo zaključili z obiskom bralne hišice –  »LITTLE FREE LIBRARY«. Nekaj utrinkov si lahko ogledate v spodnjih fotografijah.