Projekt Tradicionalni slovenski zajtrk je bil tudi letos eden izmed osrednjih dogodkov dneva slovenske hrane, ki smo ga obeležili v petek, 18. novembra 2022.

V sklopu 12. Tradicionalnega slovenskega zajtrka so nas pri zajtrku  obiskali domači  čebelarji Čebelarskega društva Majšperk. Na dan slovenske hrane in tradicionalnega slovenskega zajtrka, so vsi oddelki pripravili svečane pogrinjke, otroci  so si na kruh namazali maslo in med, popili mleko in si ob koncu postregli še z jabolki.

Slogan letošnjega Tradicionalnega slovenskega zajtrka se glasi: »Zajtrk z mlekom – super dan!«. Cel teden smo v vrtcu posvetili pomenu zajtrka, mlečnim izdelkom in zdravi prehrani.

Po zajtrku so otroci pevskega zbora zapeli pesem Čebelar.

V veselje nam je bilo ponovno sodelovati v vseslovenskem projektu in izvajati omenjene dejavnosti.

Zgibanka »Čebelica, moja prijateljica« je letos izdana v elektronski obliki. Poučila nas bo o apiterapiji oziroma o tem, da so čebelji pridelki koristni tudi za naše zdravje in si jo lahko ogledate na povezavi: