Spoštovani starši!

Vlada Republike  Slovenije je izdala Odlok o začasni prepovedi zbiranja ljudi v VIZ. Z odlokom se zaradi zajezitve in obvladovanja nalezljive bolezni COVID-19 začasno prepoveduje zbiranje ljudi v zavodih s področja vzgoje in izobraževanja ter univerzah in samostojnih visokošolskih zavodih.

Za otroke v VRTCIH in učence od 1. do 3. razreda je zagotovljeno NUJNO varstvo,

ČE STA OBA STARŠA ALI EDEN – SAMOHRANILEC, ZAPOSLENA V SEKTORJIH KRITIČNE INFRASTUKTURE, določenih v 4. členu Zakona o kritični infrastrukturi (Uradni list RS,št. 75/17) – sektor energetike, prometa, prehrane, zdravstva, financ, varovanja okolja, oskrbe s pitno vodo), v zavodih s področja vzgoje in izobraževanja, zavodih s področja socialne varnosti, v Slovenski vojski, Policiji ter zaposleni v poklicnih gasilskih enotah.

ZAPOSLITEV SE UGOTAVLJA NA PODLAGI POTRDILA DELODAJALCA.

Zavodi moramo pri svojem delu upoštevati smernice ministrstva, pristojnega za zdravje, in Nacionalnega inštituta za javno zdravje za preprečevanje okužbe z virusom SARS-CoV-2. Vlada Republike Slovenije bo preverjala utemeljenost ukrepov iz tega odloka na podlagi strokovnih mnenj.

Odlok bo začel veljati 1. aprila 2021 in bo veljal do vključno 11. aprila 2021.

Zato vas prosim, da nam tisti, ki potrebujete varstvo vašega otroka, zaradi zaposlitve v prej navedenih sektorjih to sporočite na vedlin.barbara@os-majsperk.si  do torka, 30. 3. 2021, do 11. ure.

Hvala za razumevanje

Barbara Vedlin, pomočnica ravnateljice za vrtec