Ekipa gasilcev PGD Majšperk, PGD Breg in PGD Medvedce je v petek, 21. 10. 2022, malo po deveti uri dopoldne pomagala pri  izvedbi evakuacijske vaje v vrtcu,  v kateri je sodelovalo skupaj 97 otrok in zaposlenih vrtca.

Vaja evakuacije je potekala brez težav. Na vajo evakuacije smo se v vrtcu dobro pripravili, kar je bistvenega pomena. Na zbirnem mestu je vodja ekipe gasilcev preveril prisotnost vseh udeležencev vaje. Gasilec je preventivno pregledal objekt in poročal o »požaru«. Po analizi vaje je bilo ugotovljeno, da je le-ta potekala nemoteno.

Po končani vaji so gasilci  predstavili njihovo delo in opremo. Najbolj navdušeni najmlajši so si nadeli gasilsko čelado in si ogledali opremo v gasilskem avtu. Seveda so gasilci prižgali luči in sireno.

Vajo smo uspešno izpeljali, kot vedno, pa smo se iz nje nekaj novega naučili.

Hvala gasilcem.