Pretekli teden smo v našem vrtcu veliko časa  namenili spoznavanju skrivnosti travnika in življenja na njem. S pomočjo lup in posodic so otroci starejših skupin opazovali žuželke in  spoznavali travniške cvetlice. Otroci so likovno ustvarjali, prepevali, se igrali, poslušali pravljice o travniških živalih in rastlinah.

Poseben poudarek pa je bil namenjen tudi čebelam, saj  smo 20. maja  v vrtcu praznovali poseben dan, svetovni dan čebel. Imeli smo medeni zajtrk, ki je bil uvod v čebelje dejavnosti, saj sta nas obiskali čebelarki Tatjana in Vera. Otroci so se seznanili z življenjem in delom čebel, kot tudi z njihovim pomenom za naravo in ljudi. Svetovni dan čebel pa smo obeležili tudi z risanjem na asfalt in je nastala okrog vrtca ter v amfiteatru šole čudovita čebelja pravljica.