Projekt Tradicionalni slovenski zajtrk je bil tudi letos eden izmed osrednjih dogodkov dneva slovenske hrane, ki smo ga obeležili v petek, 15. novembra 2019.

V tednu pred zajtrkom pa smo v vrtcu imeli tudi veliko različnih dejavnosti. Otroci starejših skupin so izdelovali  čebele iz kartonastih tulcev, otroci mlajših skupin so pobarvali kartonske škatle in sestavili čebelnjak. Obiskali sta nas čebelarki, ki sta nam ob pravljici o čebeli Sivki prikazali delo čebel, ter opisali delo čebelarja. Čebelarka Tatjana Vedlin je otroke seznanila z zdravilnim pomenom medu in izdelkov. Vsi otroci so poskusili med, otroci starejših so  izdelali  svojo svečko iz voska. Otroci skupine Ježkov pa so se pridružili učencem prve triade  na čajanki.

V sklopu tradicionalnega slovenskega zajtrka so nas pri zajtrku obiskali domači  čebelarji, ravnateljica in županja dr. Darinka Fakin. Na dan slovenske hrane in tradicionalnega slovenskega zajtrka, so vsi oddelki pripravili svečane pogrinjke. Otroci so si na kruh namazali maslo in med, popili mleko in si ob koncu postregli še z jabolki.

V veselje nam je bilo ponovno sodelovati v vseslovenskem projektu in izvajati omenjene dejavnosti. Povezali smo jih s projektom  Zdravje v vrtcu, v katerem prav tako sodelujemo.