TEDEN OTROKA

 

Teden otroka je projekt zveze prijateljev mladine slovenije, ki se začne vsak prvi ponedeljek v mesecu oktobru in traja 7 dni. Teden otroka temelji na obeleževanju svetovnega dneva otroka, ki ga je leta 1956 priznala generalna skupščina združenih narodov. Mednarodna zveza za varstvo otrok in mednarodni fond za pomoč otrok unicef, pa sta od leta 1957 skrbela za obeleževanje tega dne…( povzeto po http://www.zpms.si)

Teden otroka tudi vsako leto obeležimo tudi v vrtcu. Letošnje vodilo je bilo: odgovor je pogovor.

V tedenu otroka smo se veliko pogovarjali, gibali, ustvarjali, poslušali in se sproščali ob igri.

Prebirali smo slikanice na tematiko drugačnosti, ustvarjali na temo drugačnost, se igrali elementarne igre, izvedli igralni dan po želji otrok, uživali ob poslušanju glasbene pravljice, se likovno izražali s kredami in se posladkali s kostanji na kostanjevem pikniku.

Vodja dejavnosri Danica Pompe