Po nekaj letih smo v vrtcu ponovno organizirali srečanje z babicami in dedki, tokrat v popoldanskem času. Srečanje smo organizirali v sodelovanju z društvom Sonček, saj z njimi sodelujemo v okviru projekta Korak k sončku. K sodelovanju smo povabili Medejo in Nejca, ki sta za nas pripravila prijeten popoldan, pri tem pa jima je pomagala tudi vzgojiteljica Branka. Srečanje je potekalo v torek, 14. 3. 2023, s pričetkom ob 17.00.
Dedke in babice smo povabili, da se skupaj s svojimi vnuki zberejo v telovadnici OŠ Majšperk in se prepustijo zvočni kopeli z gongi. Odzivi na gonge so pri vsakem posamezniku tako različni, kot so različni otroci. Nekateri lahko zadremajo, se umirijo in sprostijo, lahko lezejo, se premetavajo, se smejejo ali jočejo,… Vsem pa je skupno, da melodija gongov prinese mir in ravnovesje ter nas spodbudi k misli o dobrem, pozitivnem,… Tudi nas je melodija spodbudila k pozitivnem, kar se je izkazalo tudi s tem, da smo ob koncu vsi skupaj zapeli in se zadovoljni vrnili v svoje domove.

Kaja Valand, vzgojiteljica