Spet prišla je k nam jesen, vsa v škrlat odeta,

listje pada že z dreves, zima se obeta.

Jesen nas vsako leto razveseli z razkošjem barv, odpadlim listjem in plodovi. V svoje dejavnosti vključujemo vse to bogastvo, ki nam ga ponuja narava. Otroci so cel teden pridno nosili v vrtce buče in druge jesenske plodove. Pred vrtcem je nastala čudovita jesenska dekoracija, prav tako je notranjost vrtca jesensko obarvana.  

V petek, 20.9. 2019 pa smo vsi skupaj praznovali prihod jeseni. Otroci so si najprej ogledali lutkovno predstavo v izvedbi vzgojiteljic z naslovom »Kje je najlepše«. Nato pa so  otroci s svojimi vzgojiteljicami poiskali svoj pladenj z različnim sadjem. Pogovorili so se o igrici in okušali raznovrstno sadje. Najbolj so jim bile všeč maline in borovnice. Skupaj so se nato še družili ob glasbi in različnih igrah, saj so nas obiskali tudi otroci iz skupine Ježki.