Danes nas je v skupini Metulji in Ježki obiskala medicinska sestra Maja iz ZD Ptuj.

Pogovarjali smo se o zdravju in kako skrbeti za zdravje. Ko pa resnično zbolimo pa moramo obiskati zdravnika. Prebrala je zgodbico Zdravnik Tine, ki pripoveduje o otroškem zdravniku kateri se srečuje z najrazličnejšimi boleznimi in poškodbami otrok. Seznanila je otroke kako morajo sami poskrbeti, da ne zbolijo, predvsem pa o bacilih, kateri so zelo škodljivi za naše zdravje in jih je vsepovsod zelo veliko in se zelo hitro razmnožujejo. Najbolj pa se bacili zadržujejo na naših rokah. S seboj je prinesla tudi pripomočke, ki jih uporablja zdravnik in otroci so si jih ogledali.  Pokazala pa jim je tudi kako se uporabljajo. Najbolj jim je bilo všeč, ko jim je poslušala srček.

Ker je čas prehladov jih je spomnila na pravilno brisanje noskov. Kašljamo in kihamo v pregib komolca in ne v dlan, da ne razpršimo vseh bacilov. Na zanimiv način je otrokom prikazala bacile na rokah ter pravilno umivanje rok preko zgodbe o traktorju.

Na koncu pa so dobili štampiljko sončka, kateri jih nenehno gleda in opozarja, da morajo za svoje zdravje sami poskrbeti.