V lanskem šolskem letu smo v vrtcu sodelovali  v projektu Čebelarske zveze Slovenije – IZDELAJMO SKUPINSKO PUSTNO MASKO  in smo prejeli nagrado – Obisk čebelarskega centra Brdo pri Lukovici.

V sredo, 2. 10. 2019, smo se z otroci iz skupin Metulji in Ježki odpeljali v Čebelarski center Slovenije na Brdo pri Lukovici, kjer ima sedež tudi Čebelarska zveza Slovenije, ki že vrsto let  sodeluje s šolami in z vrtci.

V centru so nas prijazno sprejeli in pozdravili. Najprej smo si ogledali film »Ribič Pepe«, kjer so spoznali veliko o življenju čebel. Po ogledu filma smo se razdelili v dve skupini. Ena skupina si je v spremstvu vodičke ogledala medovito  učno pot in čebelnjake. Otroci druge skupine pa so izdelovali svečke iz naravnega voska in okušali različne vrste medu. Skupini sta se nato zamenjali.

V čudovitem sončnem dnevu so otroci uživali in spoznali nove stvari. Najboljše doživetje pa jim je bila tudi vožnja z avtobusom in malica.