V petek, 27. maja, smo na Ptuju obiskali 8. Bogatajeve dneve zaščite in reševanja 2022, ki so namenjeni predstavitvi dejavnosti zaščite, reševanja in pomoči strokovni in širši javnosti.

Gre za največjo prireditev v Sloveniji, kjer se predstavljajo enote Civilne zaščite, različne reševalne službe in sistem varstva pred naravnimi in drugimi nesrečami nasploh. Že od leta 2005 jih vsako drugo leto organizira Uprava RS za zaščito in reševanje v sodelovanju z lokalno skupnostjo.

Otroci so si v  mestnem gledališču Ptuj ogledali predstavo Pikec Ježek in Gasilko Jež,  nato pa je  sledila predstavitev sodobnih zaščitnih in reševalnih sredstev ter dejavnosti različnih reševalnih služb, ki se vključujejo v sistem varstva pred naravnimi in drugimi nesrečami, ter se seznanili z ukrepanjem oziroma s pravilnim ravnanjem v primeru naravnih in drugih nesreč.

Otroci so uživali in spoznali veliko stvari.