V juniju je bilo v našem vrtcu zelo aktivno, saj smo vse lepe dneve izkoristili za dejavnosti na prostem.

V starejših skupinah Metulji in Ježki so imeli z vzgojiteljem Nikom tečaj rolanja, ter se vozili s kolesi. Ob zaključki bralne značke so bila predšolskim otrokom pri bralnih hišicah, podeljena priznanja za opravljeno predšolsko bralno značko. V Majšperku je pravljično uro pripravil knjižničar Milan Kumer, pri bralni hišici na Bregu pa skrbnica hišice Vera Planinc.

V vrtcu  namenjamo veliko pozornost gibalnemu razvoju otrok. Strokovni delavci v oddelkih skozi celo leto pripravljajo pestre in bogate gibalne dejavnosti. Vključeni smo v športni program Mali sonček. Ob zaključku Malega sončka so se vse skupine drugega starostnega obdobja odpravile na izlet v bližnjo okolico vrtca in šole.  

Mini Maturantje, ki bodo jeseni zakorakali v šolo pa so obiskali županjo Občine Majšperk dr. Darinko Fakin. Otroci so pripravili kratek program, županja in ravnateljica pa sta otrokom zaželeli sproščene počitnice in uspešen vstop v šolo.

Barbara Vedlin, pomočnica ravnateljice za vrtec