1. februarja obeležujemo Slovenski kulturni praznik. Tudi v našem vrtcu se zavedamo pomena kulture in njenega ohranjanja. V tem tednu so otroci v vrtcu v vseh oddelkih z vsakodnevnimi dejavnostmi na različne načine spoznavali kulturo. Brali pesmi, zgodbe in različne besedne igre ter seveda spoznali našega največjega pesnika Franceta Prešerna. Preko slikovnega gradiva in IKT tehnologije so otroci spoznali  našo Slovenijo, glavno mesto, zastavo in grb naše države.

Pripravili smo prireditev, kjer so otroci so prisluhnili Slovenski himni in spoznali pomembnejše zanimivosti o Francetu Prešernu. Otroci skupine Ježki  so nam zaigrali igrico Pod medvedovim dežnikom.

V petek, 10. 2. 2023 so nas obiskali učenci iz OŠ dr. Ljudevita Pivka, ki so nam zaigrali lutkovno predstavo Mica Rokavica.

Tako so otroci v vrtcu doživeli prijeten kulturno obarvan teden.