V petek, 7. 6. 2024, smo v polni športni dvorani  Osnovne šole Majšperk praznovali 24. dan vrtca. Na prireditvi, ki smo jo poimenovali ZAPLEŠIMO OKROG SVETA, se je predstavilo vseh 144 otrok našega vrtca. Za uvod so zapeli otroci  pevskega zbora vrtčevsko himno. Nato pa smo spoznavali države in plese, ki so se jih otroci naučili ob pomoči odličnih vzgojiteljev našega vrtca. Spoznali smo indijanski, kavbojski, mehiški, zulujski, italijanski, tanzanijski, havajski ples in na koncu smo se vrnili v Slovenijo in otroci so zaplesali ob spremljavi harmonike Ob bistrem potoku je mlin. Idejna vodja dneva vrtca je bila vzgojiteljica Aleksandra Šentak. Na prireditvi sta nas pozdravila pomočnica ravnatelja za šolo Petra Dolenc in podžupan Občine Majšperk Dragomir Murko.

Glasba in ples sta univerzalna jezika, prirojena vsem. Nobenega znanja ne potrebujemo – samo odločitev, da se prepustimo in preprosto uživamo.

In tudi mi smo uživali.

Barbara Vedlin, pomočnica ravnatelja za vrtec