Ko zapremo vrata domišljije

In izgubimo ključ čarovnije,

Pravljica otroštva mine, mine..

Pravljica je naša domovina   (B. A. Novak) 

V petek, 7. 6. 2019, smo v polni dvorani OŠ Majšperk praznovali dan vrtca z naslovom DEŽELA PRAVLJIC. Dežela  pravljic je mogočna in večna. Verjetno je bil skoraj vsak izmed nas v svojem otroštvu deležen potovanja v svet čudežnih doživetij. V pravljici vsak lahko najde nekaj zase. V svet domišljije in pravljice uspeš priti le s ključem domišljije in otroci so nam v čudoviti prireditvi odprli vrata v svet domišljije. Pripovedovali in predstavili so nam sedem pravljic.

Otroci skupine Polžki pravljico Muca Copatarica, otroci skupine Čebelice pravljico Volk in sedem kozličkov, otroci skupine Žabice pravljico Žabji kralj, otroci skupine Muce pravljico Sneguljčica, otroci skupine Pikapolonice pravljico Trnuljčica, otroci skupine Metulji pravljico Rdeča kapica in otroci skupine Ježki pravljico Sneguljčica.