POMLADNI DAN

Kdo nima rad pomladi? Po mrzli zimi nas večina komaj  čaka sonce, ki nas toplo greje in ko pokukajo znanilci pomladi iz tal. V  marcu se obudi družinska sreča z bogatimi prazniki, kot so: 8. marec, 10. marec, 12. marec in 25. marec. Otroci nas s svojo drobno pozornostjo spomnijo, da je družina najbolj udobno in toplo mesto na zemlji.

Vzgojiteljice in otroci v svojih mehurčkih smo pripravile gibalno-elementarne igre na prostem. Polžki so premagovali ovire, plezali in se igrali z obroči. Čebelice so se igrale z žogami , obroči in mehurčki. Žabice so se gibale v gozdu in na travniku ob rdeči-zeleni žabi in upoštevale prometna pravila na cesti. Muce so s ptiči ponazorile igro »ptički v gnezda« . Pikapolonice so ob gibanju in spremljavi tudi prepevale pesem «Abraham…«. Metulji so se veselili ob igri »gnilo jajce« in Ježki so uživali v igri «mačka in miš« .

Vzgojiteljice z otroci smo pripravile spominček, ki ga je otrok odnesel domov

k svoji družini. Vodja vrtca pa je posredovala staršem video posnetek ob pomladnem dnevu.

DRUŽINA JE TAM , KJER SE ŽIVLJENJE ZAČNE

IN SE LJUBEZEN NIKOLI NE KONČA.

Vodja dejavnosti ob pomladnem dnevu

vzgojiteljica Tatjana Bele